Wycieczka do Muzeum Okręgowego w Koninie

 

Wczoraj w ramach projektu Wakacje z tradycją wybraliśmy się na kolejną wycieczkę.

Tym razem zwiedzaliśmy Muzeum Okręgowe w Koninie. Uczestnicy zobaczyli znajdujące się w nim wystawy dokumentujące dzieje Ziemi Konińskiej, wspaniałe eksponaty, w szczególności dzieci podziwiały makietę słonia i szczątki należące do przedstawiciela gatunku Słonia leśnego. W pobliżu zamku znajduje się tradycyjna wiejska zagroda wyposażona w sprzęt gospodarstwa domowego i stare meble. Do porównania życia w wiejskiej chacie można było zobaczyć ekspozycję stałą zatytułowaną  „Dwór Polski” pełny mebli i obrazów zdobiących pomieszczenia, który niegdyś należał do rodziny Kurnatowskich. W jednym z pokoi guwernantki zgromadzono pamiątki po konińskiej pisarce Zofii Urbanowskiej.

Ponadto dzieci brały udział w warsztatach „od ziarenka do bochenka”, podczas których wspólnie uczyły się tradycyjnego wypiekania bułeczek.

Były to ciekawe i apetyczne zajęcia w skansenie.

Wycieczkę dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie”  Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.

Oto kilka zdjęć:

 

Skip to content