Dofinansowanie w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie otrzymała dofinansowanie zadania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” ze środków Instytutu Książki.

Kwota dofinansowania wyniosła 18 010 zł, zaś wkład własny to 3 500 zł. Całkowita kwota wydatków na realizację zadania to  21 510 zł.

W ramach zadania sfinansowano zakup wielu urządzeń, m.in.: czterech komputerów  przenośnych, trzech urządzeń wielofunkcyjnych ( drukarka, kopiarka i skaner) , sześciu tabletów oraz dwóch czytników książek elektronicznych.

Zakupiony sprzęt, po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, zostanie przekazany do użytku pracownikom oraz użytkownikom biblioteki nie tylko w bibliotece głównej, ale także w dwóch bibliotekach filialnych :  w Piętnie i w Grzymiszewie. W każdej z dwóch filii znajdą się bowiem urządzenie wielofunkcyjne oraz komputer przenośny.

W tuliszkowskiej książnicy  czytelnicy będą mieli dostęp do czytników książek elektronicznych oraz komputerów przenośnych. Tablety zaś zostaną wykorzystane podczas zajęć w trakcie lekcji bibliotecznych.

Mamy nadzieję, że zakup nowego sprzętu przyczyni się do podniesienia usług świadczonych przez biblioteki w naszej gminie oraz  do upowszechniania czytelnictwa poprzez wybór sposobu, w jaki czytelnik zechce przyswoić sobie dane treści.

Nowe czytniki książek elektronicznych
Nowe laptopy
Nowe tablety
Nowe urządzenia wielofunkcyjne

Dodaj komentarz

Skip to content