Kolejna edycja „Mała Książka – Wielki Człowiek” ruszyła!!!

Takie zestawy przewidziano dla Małych Czytelników

Zapraszamy do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie po odbiór Wyprawek Czytelniczych dla dzieci w wieku 3-6 lat ( roczniki 2013-2016). Podobnie jak w roku ubiegłym, dzieci, które wraz z rodzicami odwiedzą bibliotekę i założą konto czytelnika, otrzymają bezpłatny zestaw dwóch książek : dla dziecka oraz dla rodzica, kartę małego czytelnika oraz specjalną przypinkę.

 Podczas swoich kolejnych wizyt w bibliotece, zakończonych wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, którą nakleja na swojej karcie czytelniczej. Po uzbieraniu 10 naklejek w nagrodę czeka piękny dyplom i specjalny upominek od biblioteki.

Dodajmy, że jest to już kolejna edycja projektu „Z książką na start”, realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka-Wielki Człowiek”. W ubiegłym roku akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci, jak i rodziców.

Warto zaznaczyć, że wyprawki czytelnicze będzie można odebrać także w  dwóch filiach bibliotecznych : w Piętnie i w Grzymiszewie.

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”.  Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Serdecznie zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

Skip to content