Warsztaty rękodzielnicze w bibliotece w Piętnie, Grzymiszewie i Tuliszkowie

              

W ramach Wakacji z tradycją w dniu 4 i 5 sierpnia br. zorganizowaliśmy warsztaty rękodzielnicze z udziałem dzieci i seniorów. Zajęcia odbyły się w bibliotece w Piętnie, Grzymiszewie i Tuliszowie. Warsztaty poprowadziła Pani Katarzyna Kasprzak.

W ramach warsztatów uczestnicy mieli do wykonania koniczynkę i serduszko metodą Quillingu. Technika ta polega na zwijaniu wąskich pasków papieru na specjalną igłę i rozwijaniu tworząc spirale. Kolejnym krokiem jest odpowiednie zagniecenie sprężyn, z których formułuje się odpowiednie kształty, a następnie przykleja do danego materiału.

Quilling ćwiczy wyobraźnię i wrażliwość artystyczną. Ponadto pomaga trenować umiejętności plastyczne i manualne, uczy cierpliwości i pokazuje, że często wystarczy niewielki nakład pracy, aby stworzyć coś wyjątkowego.

Warsztaty dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.

Skip to content