Wycieczka do Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu

W dniu 2 sierpnia br. w ramach programu Wakacje z tradycją zwiedziliśmy z dziećmi Rezerwat                          Archeologiczny w Kaliszu-Zawodzie.

Podczas tego wyjazdu dzieci podziwiały rekonstrukcje średniowiecznych budowli i urządzeń. Ponadto uczestnicy wycieczki z ciekawością słuchali przewodnika, który opowiadał o historii grodu. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się zwierzęta gospodarcze (m.in. owce, kozy), które są hodowane w Rezerwacie w ramach działań z zakresu archeologii.

Jednym z punktów wycieczki były warsztaty, na których dzieci poznały technikę farbowania zwaną shibori. Każde dziecko otrzymało torebkę z tkaniny, którą należało związać według własnego uznania. Następnie wszystkie tkaniny zostały wrzucone do dużego kotła z barwnikiem. Po wyjęciu i wysuszeniu mogliśmy podziwiać przeróżne projekty torebek.

Jedną z atrakcji wycieczki była wspólna zabawa wymyślona przez przewodnika. Dzieci mogły wczuć się w postać wojownika i walczyć z wrogiem broniąc swojego terenu. Ta część planu wycieczki sprawiła im dużo frajdy.

Ostatnim etapem wycieczki było ognisko.

Wycieczkę dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie”  Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.

 

Skip to content